Prečo nám na tom záleží

Prečo nám na tom záleží

My milujeme, lebo on nás miloval prvý. - 1. list Jána 4, 19

V určitých bodoch našej cesty životom sme všetci čelili nejakým problémom. Boli sme stratení. A v tom do toho niekto vstúpil a vypočul si nás. Ukázal nám lásku. Lásku, ktorá prináša život.

A vďaka tomuto uchu pripravenému počúvať nás – vďaka osobe, ktorá s nami prešla kus cesty – sme sa niečo naučili. Zistili sme, že… láska má tvár. Je ňou tvár Ježiša Krista.

Stále čelíme problémom, no našli sme hojný život, plný radosti.

Chceme ti pomôcť, aby si ho našiel aj ty!

Tak ako my všetci túžime po čomsi viac – po zmysluplnosti, po identite alebo po láske, aj Boh túži po tom, aby nás mohol nazvať svojím „vzácnym synom“ či „milovanou dcérou“.

Boh nás stvoril pre život v hojnosti. Aby sme ho poznali osobne, bez prekážok. Aby sme každý deň prežili naplno: v radosti a vedomí toho, prečo sme tu.

Ale nám to nestačilo. Ovládla nás pýcha a otočili sme sa Bohu chrbtom. Zhrešili sme tým, že sme si vybrali vlastnú cestu. Nebola taká dokonalá, ako tá, ktorú pre nás Boh naplánoval. Dláždila ju smrť, bolesť, zlo a osamelosť, ale sme sa pýšili svojou nezávislosťou od Boha.

Aj keď si to neradi priznávame, pokračujeme v tom každý deň: pretláčame sa dopredu, vyberáme si sebectvo pred nezištnou láskou, pre ktorú sme boli stvorení.

Náš vzťah s Bohom sa prerušil.

Napriek našej vzbure nás Boh tak veľmi miloval, že poslal svojho jediného syna, Ježiša, aby umrel smrťou, ktorú sme si zaslúžili my. Aj keď Ježiš za celý svoj život nespravil nič zlé, zomrel namiesto nás, aby zaplatil trest smrti za naše hriechy. Jeho smrť obnovila náš vzťah s Bohom, ktorý bol prerušený kvôli nášmu hriechu.

Boh po troch dňoch vzkriesil Ježiša z mŕtvych. Ježiš vstúpil do večného života v sláve a k tomu pozýva aj nás.

Ponúka naplnený, skutočný, hojný život každému, kto je ochotný dôverovať mu a veriť tomu, čo pre nás urobil. Je to dar, ktorý je zadarmo, hoci nás bude stáť našu pýchu... Ježiš nás zachráni vtedy, keď sa prestaneme snažiť zachrániť sa sami. Miesto toho by sme mu mali natoľko dôverovať, že mu dáme všetko: každú radosť, každý zápas, každú chybu, ktorú sme kedy urobili, ba dokonca aj našu budúcnosť.

Skutočný zmysel a plnosť života nájdeš prostredníctvom osobného vzťahu s Ježišom. Vzťah s ním môžeš nadviazať hoci aj dnes – stačí, keď ho o to poprosíš! Ak nevieš, ako na to, môžeš mu povedať napríklad toto:

„Bože, celý čas som si žil po svojom. Verím, že Ježiš zomrel namiesto mňa, aby ma oslobodil od môjho sebectva. Je mi ľúto všetkých zlých vecí, ktoré som kedy urobil. Prosím, odpusť mi moje hriechy. Ďakujem ti, že si vzkriesil Ježiša k životu, a prijímam tvoj dar nového života s tebou. Môj život odteraz patrí tebe. Prosím, pomôž mi žiť ho tak, ako ty chceš. Amen.“

Daj nám vedieť, či si sa rozhodol spraviť tento záväzok, alebo či sa chceš s niekým porozprávať. Radi ta prepojíme s jedným z našich vyškolených e-koučov. Nie sú to psychológovia, ale obyčajní kresťania, ktorým záleží na iných. S empatiou si ťa vypočujú, povzbudia ťa a sú ochotní sprevádzať ťa na tvojej duchovnej ceste.

Vyplň svoje krstné meno (resp. prezývku) a email a náš e-kouč sa ti čoskoro ozve. Konverzácia s e-koučom je bezplatná, prebieha cez emaily a zostáva dôverná.

Mám ďalšie otázky